Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

202 Posty
Agnieszka N.
(AgaN)
Stały Bywalec
Dokladnie, interesuje mnie to samo...wlasnie zastanawiamy sie mezem jak to rozgysc

A czy to prawda ze te 10% moze nawet wynosic 40000 tys.koron??....tak nas poinformowano w Skaatkontoret czy to zalezy od zarobku rocznego?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
55 Postów
fire .
(fire)
Nowicjusz
Witaj.
Jezeli chcesz, to moge ci podpowiedziec co nieco, z tym 10% tylko potrzebuje do konkretnego obliczenia takie dane, pisz do mnie na pw jak nie chcesz w watku :
Napisz od kiedy pracujesz w No?
Ile czasu bylas w 2010 r.
jaka masz klase podatkowa,
podaj z selvangivelse 2010 kwote brutto dochodow,
kwote z pod pozycji 3.6/4.9 sum grunnlag for inntekst-og formuesskatt
kwote pobranych zaliczek
Forskuddstrekk(trukket av oppgavegiver mv.) zostaniej strony
wszystkie odliczenia typu dojazdy, sandatr 10% itp musimy naniesc sami-urzad tego ni zrobi za nas
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
55 Postów
fire .
(fire)
Nowicjusz
AgaN napisał:
Dokladnie, interesuje mnie to samo...wlasnie zastanawiamy sie mezem jak to rozgysc

A czy to prawda ze te 10% moze nawet wynosic 40000 tys.koron??....tak nas poinformowano w Skaatkontoret czy to zalezy od zarobku rocznego?

Standardfradrag 10%
Mozna odpisac najwiecej 40 000 kr
przyklad:
Jezeli zarobilas 450 000 kr , to mozesz odpisac tylko 40 000 kr
jezli zarobias do 400 000 kr, to liczysz 10 procent od kwoty dochodu i tyle mozesz pomniejszyc podstawe dochodu do wyliczenia podatku naleznego.

Jezeli dajmy na to zona w 2010 roku pierwszy raz osiagnela dochod w Norwegii, ale jest na zasadzie laczenia rodzin i jej wspolmalzonek przebywa w Norwegi od 2008( w 2008 powyzej 183 dni) to niestety ona nie moze skorzystac z odpisu standard 10% za 2010 rok- bo czas korzystania z tego przywileju przeminal.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
75 Postów
Artur Kozlowski
(artisandnes)
Początkujący
Wiekszosc zmian w deklaracjach mozna zrobic elektronicznie. Za poprzedni rok to bez problemu, ale wiecie moze jak u nich elektronicznie mozna zrobic korekte za rok 2010 ? Nigdzie nie moge znalezc na to sposobu Czekam na odp , moze ktos robil korekte za ubiegle lata ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów
Paweł Kas
(pablo899)
Wiking
Odkopuję temat, jak rozliczyć się gdy w ciągu roku pracowałem w dwóch firmach, czy muszę nanieść dodatkowo coś w odpowiedniej tabeli ? Rozliczałem się wcześniej przez altinna ale tylko jak miałem zarobek z jeden firmy. Proszę o pomoc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Dochód z każdej firmy w danym roku powinien być umieszczony automatycznie w zeznaniu podatkowym. Należy sprawdzić, czy wszystkie informacje są prawidłowe, a ewentualne uzupełnienia i poprawki nanieść pod odpowiednimi kodami. Jeśli nie uwzględniłeś wszystkich dochodów w poprzednich latach, musisz złożyć korektę podatkową, w przeciwnym razie istnieje ryzyko kary.
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok